סוגי תריסים

תיקון והחלפת תריסים במחירים הזולים בישראל! תבדקו אותנו!

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה, חייגו עכשיו! (מהטלפון ניתן להקליק על התמונה)

לתריסים בבית יש כמה וכמה תפקידים חשובים ביותר שאין לזלזל בהם.

התריס מעניק לנו את האפשרות לחצוץ בינינו לבין העולם שבחוץ ובכך להעניק לנו תחושה של פרטיות ואינטימיות כאשר אנחנו נמצאים בתוך הבית הפרטי שלנו. התריס גם מעניק לנו גם תחושה של ביטחון ובטיחות גבוהים יותר כאשר אנחנו יודעים שאם התריס סגור, גנב לא יכול לפרוץ אלינו הביתה ואם התריס יהיה מוגף, נהיה גם אנחנו וגם הבית שלנו מוגנים ושמורים יותר. התריס גם מאפשר לנו להחשיך את הבית גם אם בחוץ עדיין זורחת השמש ויש אור יקרות.

בכל התחום הזה של התריסים ש כמה וכמה סוגים של תריסים כאשר מוטל עלינו לבחור ולהחליט באיזה סוג של תריס אנחנו רוצים לבחור.

חשוב לדעת כי לבחירה של סוג תריס תהיה משמעות הן מבחינת העלויות והמחירים של התריס והן מבחינת רמת ההגנה שהתריס יעניק לנו בסופו של דבר. כך שבהחלט חשוב לבחור בחכמה ובתבונה את המוצר הנכון.

תריסים חשמליים

התריס החשמלי הפך זה מכבר לבחירה המועדפת על אנשים רבים. לרוב גם הקבלנים כבר מתקינים דווקא את התריסים הללו בלי לשאול את הלקוחות כי אלו כבר הפכו להיות לנורמה ולסטנדרט מוקבל ביותר בשוק.

תריס אור

נכון שאמרנו שבעזרת התריס אנחנו יכולים להשיג אפילה מוחלטת בבית גם כאשר בחוץ יש אור יום. אך לא תמיד זה מה שאנחנו רוצים מהתריס שלנו. לעיתים אנחנו אכן רוצים להגיף את התריס אך עדיין לשמור על אור חלקי שייכנס הביתה בין חרכי התריס. תריס אור זה התריס שמתאים לאנשים שרוצים את הדבר הזה. תריס אור הוא תריס שניתן לשלוט ע ההגפה שלו ולהוריד אותו בדיוק במידה הרצויה.

תריסים מוקצפים

תריס מוקצף הוא תריס שמיוצר עם שילוב של אלומיניום יחד עם קצף פוליאוריטני. כלומר תריס שבנוי מפרופיל אלומיניום חלול ובתוכו מזריקים קצף פוליאוריטני. השילוב הזה של החומרים מחזק מאוד את התריס ומעניק לו את כל התכונות שאנחנו רוצים שיהיו בתריס. כלומר חוזק מבני, יכולת לבודד טמפרטורה, להעניק לנו בידוד אקוסטי וכמובן גם יהיה נוח לתפעול. על כל היתרונות הללו אנחנו כמובן נשמח שהתריס יהיה זול יחסית לאחרים. את כל התמהיל הזה אכן אפשר לקבל בגדול בתריס המוקצף.

תריס משוך

תריס משוך הוא תריס שמיוצר אף הוא משלבי אלומיניום עבים שעשויים מפרופילים של אלומיניום. התריסים הללו נועדו לצורך מיגון ובטיחות במיוחד לבתים בהם רוצים לשדרג את רמת ההגנה. קשה מאוד לפרוץ את התריסים הללו בשל חוזקם המבני. ניתן לעשות שימוש בתריסים הללו גם לפתחים רחבים מאוד של עד 5 מטרים. כך שמדובר בפתרון יעיל במיוחד שחוסך את השימוש בשני תריסים נפרדים גם אם הפתח רחב ממש.

תריס רפפה

תריסי רפפה הם התריסים העתיקים של פעם. מדובר ברפפות הפרושות לכל רוחב החלון ומותקנים על גבי המסגרת של החלון. את תריס הרפפה קל מאוד להגיף או לפתוח וניתן גם לשלוט על כמות האור שיחדור לחלל.
יש מקומות שם ישנה העדפה לתריסים הללו שהם אמנם כבר לא ממש פופולאריים אך הם בהחלט קיימים. התריסים הללו יכולים להיות עשויים פלסטיק והם גם יכולים להיות ממתכת או אפילו זכוכית. הכול בהתאם לבחירה של הלקוח.

תריס שלבים

תריס שלבים הוא תריס יעיל מאוד וניתן ליהנות ממנו בכל סוגי המפתחים. רבים בוחרים בתריסים הללו שנותנים מענה מושלם לכל צורך כאשר הו קיים בשלל וריאציות וממגוון חומרים מסוגים שונים.

תריס ידני

בניגוד לתריס החשמלי שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, עדיין רבים וטובים מעדיפים את התריס הידני שהוכיח את עצמו היטב והוא מעיק לנו את המענה הרצוי בלי תקלות מיותרות. גם מבחינת עלויות הן של התקנת התריס והן של תחזוקה וביצוע תיקונים שונים, יש לתריס הידני יתרון מהותי. מדובר בתריס שהוא לא יקר, התיקונים שלו לא מחייבים עלויות גבוהות מידי ולמעשה נהנים הלקוחות ממוצר איכותי בטוח ונוח לשימוש.

תריסי גלילה

תריס גלילה זהו התריס שכולנו מכירים והם קיימים כמעט בכל בית ובכל חלון. תריס הגלילה הוא תריס שמבוסס על מוט גלילה מרכזי אותו מתקינים בנישה שהיא מעל החלון או הדלת.. בקצה המוט ישנה גלגלת שאליה מחברים רצועה שמשתלשלת כלפי מטה ובעזרתה אנחנו שולטים על סיבוב הגלגלת, מה שפותח וסוגר עבורנו את התריס. למוט של התריס מחובר גם התריס עצמו והוא מתלפף על המוט כאשר אנחנו מושכים את הרצועה ופותחים את התריס. כאשר אנחנו משחררים את הרצועה הגלגלת שמסובבת את המוט, משחררת את התריס והיא למעשה נפרשת כלפי מטה עד שכל פתח החלון נסגר.

תריס וניציאני

תריס ונציאני הוא התריס המודרני שמככב היום בהרבה מאוד מקומות. זהו תתריס שעשוי מרצועות דקיקות של אלומיניום בדרך כלל כשאר אלו מחוברים זה לזה באמצעות חוטים ששזורים בין כל השלבים מצדי התריס. משיכת החוט כלי מעלה יעלה את התריס באמצעות דחיפה של השלב התחתון שידלוף את כל שאר השלבים כלפי מעלה. סגירה שך התריס נעשית בפעולה הפוכה, של שחרור השלב התחתון כלפי מטה מה שמוביל להגפה של התריס.

תריס סורג

תריס סורג הוא למעשה סורג אלומיניום שבעזרתו סוגרים ומגיפים את החלון. זהו מוצר יעיל, בטוח מאוד ונוח לשימוש.

תריס אלומיניום

תריסי האלומיניום מחליפים בהצלחה רבה את תריסי הפלסטיק ואף משדרגים את הרמה הבטיחותית שלהם.
אלו קיימים גם בגרסה ידנית וגם בגרסה חשמלית.

תריסי פלסטיק

תריס פלסטיק הוא התריס הוותיק, הישן והטוב שמשמש אותנו מזה עשרות שנים. התריס כולו עשוי פלסטיק. השלבים הם פלסטיק חלול כאשר החיבור בין השלבים מותיר חריצי אור קטנים. בעת משיכה של התריס כלפי מעלה ניתן למתוח את החיבורים שבין השלבים ובכך ליצור מעבר לאור ואוויר. ככל שמגיפים את התריס יותר, הרי שהמרווחים הללו מצטמצמים ונעלמים וההגפה של התריס היא מוחלטת.

תריסי הזזה

תריסי ההזזה קיימים בעיקר במטבחים או במרפסות שירות. מדובר בתריסים שלא נוהגים לשעות בהם שימוש באופן קבוע. כלומר תריסים אלו התקבעו להם למטבחים או מרפסי השירות דווקא בגלל שבמוקמות אלו אכן פחות מקפידים על סגירה של התריסים. תריס הזזה קבוע בתוך החלון וניתן להזיז אותו מצד לצד כדי לפתוח או לסגור אותו על פי התורך. יש גם אפשרות לשלוט על התריס באמצעות ידית הזזה שמסיטה את הציר למצבים הרצויים.

תריס ציר

תריס ציר הוא התריס העתיק שהוא בעצם כמו חלון נוסף עשוי כנפיים מעבר לחלון המקורי. תריס ציר הוא למעשה דלת עם צירים שסוגר את החלון מבחוץ. זהו אחד התריסים האיכותיים והחזקים ביותר שהיו בעבר ועדיין יש רבים שבוחרים בו בגלל כל היתרונות שלו.

תריס חיצוני

תריס חיצוני הוא תריס שניתן להוסיף לפתחים שונים בהם אין תריס קיים מובנה. לעיתים יוסיפו את התריס כדי ליהנות מאלמנט נוסף של הצללה או כדי לעקוף את התריס המקורי שהתקלקל.

תריס חיצוני יכול לשמש גם כסוג של ווילון שייצרו רמות משתנות של חדירת אור ואוויר לחלל.