תריסי שלבים – מדריך מקיף

תיקון והחלפת תריסים במחירים הזולים בישראל! תבדקו אותנו!

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תריסים מפלסטיק היו ועודם התריסים הוותיקים והטובים שכולנו מכירים. הם תריסים יעילים ופשוטים בלי הרבה התחכמויות. עם זאת לאיכות של הפלסטיק כמו גם לאיכות ההתקנה יש משמעות רבה בכל מה שקשור לעמידות של התריסים. זו הסיבה שגם כאשר מדובר בדבר פשוט כל כך כמו תריס, עדיין יש צורך לברור ולבחור היטב את איש המקצוע שיעניק את המענה הנכון.

מה זה תריס שלבים?

תריס שלבים זהו תריס העשוי משלבי פלסטיק המחוברים זה לזה כאשר כל שלב מושך את השלב אחריו. לרוב מתקינים את תריסי השלבים עם רצועה מהצד שהיא זו שמושכת את התריס למעלה ולמטה. עם זאת יש היום הרבה מאוד תריסים שאלו נשלטים בעזרת שלט או מתג חשמלי כאשר זה אחראי על הפעלת התריס.

תריסי השלבים החשמליים הם למעשה כמו תריסי השלב הרגיל אך התחזוקה שלהם היא שונה. התריסים הידניים עשויים להיות חשופים הרבה יותר לתקלות היות ונוהגים למשוך אותם ולא תמיד בעדינות.

שלא כמו השליטה החשמלית ששומרת על פעילות סטטית של התריס. עם זאת התריס החשמלי, כאשר יש בו תקלה כלשהי, הטיפול בתקלה כבר תהיה הרבה יותר מורכבת. בעיקר מבחינת המחיר.

כי כל תיקון של תריס חשמלי מחייב עבודה מקצועית ולעיתים גם חלקים יקרים. במיוחד אם מדובר בהחלפה של המנוע של התריס החשמלי.

תריס שלבים מחיר

כאשר משהו בתריס לא עובד כמו שצריך אז ברור שיש צורך בתיקון כלשהו. אז ברוב המקרים זה לא יהיה סיפור מורכב. לעיתים זה יהיה תיקון קל שלא יעבור את העלות של ה 300 ₪ בלבד. עם זאת במצבים אשר בהם התריס הוא תריס חשמלי הרי שכל הסיפור עשוי להיות הרבה יותר מורכב וגם הרבה יותר יקר.

בכל מה שקשור לתיקון תריסים חשוב להבין שיש כמה וכמה מוקדים בתריס שעשויים לדרוש את התיקון. זה יוכל להיות בעיה ברצועה וזו גם יכולה להיות בעיה בשלבים. כך גם כאשר ישנה בעיה עם הגלגלים או עם התריס עצמו.

המחירים כמובן משתנים בהתאם לסוגי התקלות.

מעבר לכך כמו בכל תחום כך גם בתחום הזה של תיקון תריסים, יש מחיר בסיסי לכל ביקור כאשר אליהם מוסיפים תמיד את עלויות החלקים החדשים כמו גם זמן העבודה בפועל. המחיר בגדול לביקור של מתקן תריסים עומד על 200 ₪ עד 300 ₪.

אם מדובר בעבודה קצרה שלא דורשת שימוש בחלקי חילוף הרי שזה גם יהיה המחיר הסופי. עם זאת, בעבודה של תיקון תריסים למספר עבודות ייתכן שהעלות תהיה כפולה. כלומר כמו שני ביקורים.

 • מחיר להחלפת רצועה – לרוב המחיר ינוע בין 200 ל -250 ₪. במקרה ומודבר במספר רצועות המחיר יהיה נמוך יותר.
  במקרים בהם תריס הגלילה הוא ללא ארגז תריס יהיה קשה יותר להחליף את הרצועה ועל כן המחיר יעלה בהתאם. הוא עשוי להגי עד 500 ₪.
 • מחיר לתיקון מנגנון תריס – יש מקרים אשר בהם הבעיה בתריס נעוצה במנגנון שמפעיל את התריס. בתריסי גלילה גדולים מאוד המנגנונים הם לרוב מנגנוני כוח ובמצבים אלו התיקון יהיה יקר הרבה יותר.
  המחיר להחלפת מנגנון תריס עומד על 400 ₪ לכל היותר. החלפת מנגנון לתריס גלילה עשוי להגיע עד ל 600-700 ₪.

סוגי תריסי שלבים

ישנם סוגים שונים של שלבים המרכיבים תריסים. יש את שלבי הפלסטיק ויש את שלבי הזכוכית או האלומיניום. כל תריס יש לו את המחיר שלו ולכל סוג של חלק יש את התמחור שלו.

שלבי תריסים מפלסטיק מחיר

 • שלבי תריסים מפלסטיק מחיר – העלות להחלפת שלב מפלסטיק עומד על 10 או 20 ₪ בלבד לכל שלב. כמובן בלי קשר לעלות הביקור. המחיר להחלפה של שלב זכוכית או שלב אלומיניום הוא מעט יקר יותר והוא עומד על כ 30-40 ₪ לכל שלב. (לא כולל מחיר הביקור)
 • בתריסי הזזה – רפפה המחיר הוא גם כן לא גבוה היות והשלבים וכל החומרים של התריס אינם יקרים.
 • מחיר להחלפת זוג שלות – מחזיקי השלבים הוא כ – 10-20 ₪ (לא כולל מחיר ביקור)
 • מחיר להחלפת המנוף של תריס ההזזה – עומד על 25 ₪ לא כולל דמי ביקור.
 • מחיר להחלפת גלגלים לתריס – הוא 40 ₪ לא כולל דמי ביקור.

איפה קונים שלבים לתריסים?

אם אתם רוצים לתקן בכוחות עצמכם את התריס ולהחליף בו את השלבים אתם יכולים למצוא בכל חנות טמבור את החלקים המתאימים לכם. עם זאת, כאשר אתם פונים אל אנשי מקצוע מתחום זה של תיקון תריסים אתם יכולים להיות רגועים שכל החלקים כבר יגיעו איתם והם ידאגו לתיקון מושלם של התריס כעל כל מה שכרוך בכך.

תריסי שלבים חסרונות

תריסי שלבים הם התריסים הכי מוכרים והכי מקובלים כיום. יש בהם הרבה יתרונות לצד חסרונות בלתי נמנעים. עם זאת לא נוכל להתעלם מכך שהתריס הוא למעשה המענה הכי בטוח והכי נכון שיש לנו ועל כן אנחנו לא יכולים להתמקד יותר מידי בחסרונות של השלבים.

בגדול החיסרון הכי בולט זו הרגישות של השלבים לנוע ולזוז ממקומם ולגרום לתקלות בתריס. בתריסים ישנים אנחנו עדים לכך כי השלבים פשוט נקרעים אחד מהשני בגלל בלאי או חשיפה ארוכה לשמש. עם זאת, חשוב לזכור כי תיקון של התריס הוא קל מאוד ולא דורש הרבה השקעה של זמן או של כסף והתוצאה חוזרת מהר מאוד להיות יעילה ומושלמת.

תריסי שלבים יתרונות

תריסי השלבים מעניקים לנו תחושה הרבה יותר מוגנת ובטוחה כאשר אנחנו נמצאים בבית. מובן שתריס מוגף כשאנחנו יוצאים מהבית מעניק לבית גם כן שמירה והגנה מפני פורצים שעשויים לחדור אל הבית.

כיום כמעט ואין מי שלא שעושה שימוש בתריסי שלבים מכל סוג שלא יהיה היות וזה הפתרון הכי יעיל והכי אפקטיבי שמשדרג את התחושה הביתית והמוגנת. זאת לצד האפשרות של החשכת החלל בעזרת הגפה מלאה של התריס.

האם תריסי שלבים בטיחותיים?

שלבי התריסים הינם בטיחותיים ובטוחים לשימוש היות ומדובר בסך הכול בחלקי פלסטיק. אלו מעניקים לנו הגנה מלאה ולא מהווים סיכון לילדים. מובן שהשימוש בתריס חייב להיות שימוש נכון כדי שאכן לא יקרה כל נזק ולא תתרחש כל פגיעה חלילה.

התקנת תריס שלבים איך זה עובד וכמה זה עולה?

אז סיימתם לשפץ או לבנות את הבית והגעתם לשלב של התקנת התריסים. כעת עליכם להזמין מתקין תריסים על מצת שהוא ייקח את כל המידות של התריסים הרצויים לכם. יש פתחים בהם הוא ימליץ לכם על תריסים חשמליים ויש פתחים בהם ההמלצה תהיה על חלוקה של התריס לשניים כדי להקל על העומס שיוטל על התריס. בהתאם למידות הרצויות הוא ירכיב את התריסים על כל דלת וחלון בהתאם לדרישות שלכם.

אם מדובר בתריסים ידניים הוא יתקין רצועה לצד התריס אשר בעזרתה תעלו ותורידו את התריס. אם התריס יהיה חשמלי הוא יתקין את המנוע ואת כל החלקים הנלווים וידריך אתכם איך וכיצד לטפל בתריס.
בכל מקרה שימוש עדין וזהיר יאריך את חיי התריסים הן הידניים והן החשמליים.